Citroën C1 od 239 900 Kč 

Pro dovršení dokonalého vzhledu moderního městského vozu ho lze doplnit ozdobnými kryty kol o rozměrech 14’’ a 15’’ a litými patnáctipalcovými koly s diamantovým výbrusem.

 

Proč si pořídit Citroën C1

 

Více designu

c1-design.png

Více technologie

c1-technologie.png 

Nový Citroën C1 přitahuje svými 8 odstíny karoserie pozornost a současně díky denním světlům s LED diodami dokonale zapadá do rodiny nových Citroënů. Denní světla s vertikálními LED diodami jsou okouzlující a dávají vozu jasný světelný podpis, zdůrazňují jeho usměvavý pohled a nepopiratelně posilují technologický charakter vozu nový Citroën C1. Nový Citroën C1 je osvěžující a hravý, a to jak zvenku, tak zevnitř. Čistou strukturovanou palubní desku oživují barevná tlačítka ovladačů multimédií, barevné lišty větráků a hlavice řadicí páky. Z kabiny vyzařuje veselá a výrazně optimistická atmosféra s čalouněním v živých barvách. Dveřní panely elegantně ladí s odstínem karoserie.

 

Dvoubarevná kombinace

747x322-nouvelle-citroen-c1-combinaisons-biton-101212-72.jpg

Nový Citroën C1 si rovněž pohrává s kombinacemi dvou odstínů barev: u verzí Shine Edition se odstín střechy Olive Brown spojuje s barvou karoserie bílá Lipizan; u verzí se stahovací střechou Airscape mohou odstíny plátna Black, Grey nebo Sunrise Red ladit nebo být v kontrastu se všemi osmi odstíny karoserie.

 

 

 

 

 

 

 

Jízdní stabilita a bezpečnost

Nový Citroën C1 je sériově vybaven šesti airbagy (čelní, boční, hlavové) a systémem ESP, který stabilizuje dráhu vozu v případě ztráty přilnavosti. Jeho elektrický posilovač řízení v sobě spojuje pohodlí a přesnost, a to ve městě i na silnici. Ke klidnému řízení za všech okolností přispívá i omezovač rychlosti a detektor stavu tlaku vzduchu v pneumatikách. 

 

 

 

 

 

747x322-nouvelle-citroen-c1-securite-101226-72.jpg

 

 

Více užitečných technologií

U vozu nový Citroën C1 byly použity technologie usnadňující ovládání vozu, jako je dotykový displej 7’’ nebo zpětná parkovací kamera.

80x80-nouvelle-citroen-c1-picto-tablette-tactile-101228-71.gif
Dotykový displej: Nový Citroën C1 nabízí intuitivní technologie, které se snadno ovládají. Přímým výsledkem této filosofie je barevný dotykový displej 7’’ umístěný ve středu palubní desky, pomocí kterého lze ovládat palubní počítač a všechny funkce spojené s médii (telefon, audio funkce).

 

80x80-nouvelle-citroen-c1-picto-camera-recul-101230-71.gif

Zpětná parkovací kamera: Nový Citroën C1 nabízí pohodové řízení i díky podpůrným prvkům řízení, které jsou řidiči přímo dostupné.  Pro usnadnění manévrování, jako je parkování v úzkých prostorech, je tak vůz vybaven zpětnou parkovací kamerou, jejíž záběry se po zařazení zpátečky promítají na dotykový displej 7’’.

 

80x80-nouvelle-citroen-c1-picto-adml-101232-71.gif

Systém hands-free přístupu a startování: Nový Citroën C1 může být také vybaven systémem hands-free přístupu a startování vozu. Tato funkce umožňuje vůz otevřít a spustit motor a přitom si ponechat elektronický klíč v kapse.

 

80x80-nouvelle-citroen-c1-picto-aide-demarrage-pente-101234-71.gif

Asistent pro rozjezd ve svahu (Hill Assist): Mezi další užitečné technologie patří asistent pro rozjezd ve svahu, který je součástí sériové výbavy. Ten se může ve městě ukázat jako nezbytný, například při výjezdu ze suterénních parkovišť. Tato funkce udrží automaticky vůz zabrzděný po dobu 2 vteřin a umožní tak klidné rozjíždění do svahů se sklonem větším než 3 %. 

Alisra